Šumavský sjezd | Bez pedálů

Přesto, že trať vede 14 kilometrů jen z kopce, je to pro lehčí váhy pořádná makačka. Díky gravitaci získávají navrch borkyně a borci vyšších vah.
A cíl? Samozřejmě v cukrárně

Koloběžkový seriál Bez pedálů pokračuje dalším ročníkem Šumavského sjezdu v Kvildě na Šumavě. Zveme na něj všechny sportovní nadšence a příznivce koloběžek. Vítáme i ty, kteří vlastní koloběžku nemají. V místě závodu si ji budou moci po předchozí rezervaci vypůjčit a na vlastní kůži vyzkoušet, jaké je to jezdit bez pedálů.

Prezentace k závodu proběhne v Kavárně/cukrárně Na Kvildě. Zaparkovat vozidla je možné na obecním parkovišti přímo před kavárnou nebo jinde, nicméně parkování v obci je nutné, protože na samotnou Bučinu je zákaz vjezdu!

Přesun na start samotného sjezdu je individuální a v rámci předsjezdové rozcvičky máme pro vás připravenou 1. etapu - vrchařskou časovku Kvilda - Bučina. Samozřejmě měřenou.

Start hlavního závodu pak bude umístěn u hotelu Alpská vyhlídka, jehož zázemí bude závodníkům k využití stejně jako všem ostatním návštěvníkům.

2. etapa - samotný závod Šumavský sjezd, povede na 14 km dlouhé trati z Bučiny do Borových Lad.

Návrat na Kvildu je opět individuální a pro fajnšmekry máme v rámci posjezdového uvolnění připravenou 3. etapu - vrchařskou časovku Borová Lada – Kvilda, také samozřejmě měřenou.

Zde, na místě prezentace budou vyhlášeny výsledky jednotlivých závodů a samozřejmě celkový vítěz všech tří etap.

Tím ale celý program nemusí skončit. V rozboru výsledků, stylu a uměleckého dojmu z jízdy, můžeme pokračovat v Kavárně Na Kvildě. V případě zájmu a přízně počasí bude možné upéct na ohni nebo na grilu, co si přinesete a při něčem dobrém popovídat si s dalšími nadšenci.

Závod pořádá Bez pedálů a Půjčovna Kvilda – Alena Chrtová.

Hlavní závod

Délka trati: 14 km
zpevněné komunikace (mapa)
Registrace a start časovky: Kavárna Na Kvildě
Start sjezdu: hotel Alpská vyhlídka

2016


 • Vojta Hrůza
  nejrychlejší muž
 • Klára Černá
  nejrychlejší žena

2015


 • Vojta Hrůza
  nejrychlejší muž
 • Klára Černá
  nejrychlejší žena

2014


 • Vojta Hrůza
  nejrychlejší muž
 • Klára Černá
  nejrychlejší žena

2013


 • Vojta Hrůza
  nejrychlejší muž
 • Klára Černá
  nejrychlejší žena

Podporují nás